Rocznik 1998 w efektowny przypieczętował awans do I ligi
Podopieczni Tomasza Łuczywka przypieczętowali awans do I ligi śląskiej okazałym zwycięstwem w meczu z Ruchem Chorzów.
W ostatnim czasie awans do I ligi śląskiej wywalczyli piłkarze z roczników 2003, 2001.
Do tego grona dołączyli również zawodnicy z rocznika 1998, którzy w przedostatniej kolejce - dzięki zwycięstwu nad Rakowem - wywalczyli promocję do wyższej ligi. W sobotę, przed meczem seniorów z Kotwicą, podopieczni Tomasza Łuczywka, w strojach pierwszego zespołu, wypunktowali chorzowski Ruch.
Nasi piłkarze bardzo dobrze grali i zdominowali spotkanie, jednak na pierwszą bramkę czekali aż do 31. minuty, gdy na listę strzelców wpisał się Maciej Wnuk. Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami i kolejne trafienia odnotowali Patryk Mularczyk, Maksymilian Dikof i Mateusz Kuzak. Sosnowiczanie mogli wyżej wygrać, jednak zmarnowali dwie wyborne okazje, a ozdobą spotkania mógł być strzał z nożyc Mateusza Dikofa, jednak tym razem górą był bramkarz gości.
Nasz zespół z rocznika 1998 do I ligi śląskiej awansował z 1. miejsca. Po meczu z murawy na Kompleksie Piłkarskim przy ul. Kresowej 1 niosło się głośne: "Pierwsza liga, pierwsza liga, ZAGŁĘBIE!". Mamy nadzieję, że piłkarze seniorów zaśpiewają identyczną piosenkę na koniec sezonu 2014/15.
Zagłębie Sosnowiec - Ruch Chorzów 4:0 (1:0)
Bramki: 1:0 - Wnuk (31. asysta Cichowski), 2:0 - Mularczyk (44. asysta Kuzak), 3:0 - Dikof (60. asysta Słomski), 4:0 - Kuzak (80. asysta Słomski).
Zagłębie: Kujawa (41. Kłosek) - Frącz (41. Popielarz), Cichowski, Kalwasiński, Krzykowski - Mączka (50. Michalski), Wnuk (41. Reder), Zelek, Janosz (41. Kuzak), Mularczyk (50. Słomski), Miś (50. Dikof).
źródło : zaglebie.eu